

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 16 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 20 pF |
| Drive Level | 500 µW |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 8476
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09091
Ext.Price$0.09091
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09091 | $0.09091 |
| 10 | $0.08112 | $0.81120 |
| 50 | $0.07238 | $3.61900 |
| 100 | $0.06490 | $6.49000 |
| 500 | $0.05820 | $29.10000 |
| 1000 | $0.05219 | $52.19000 |
| 3000 | $0.04803 | $144.09000 |
| 5000 | $0.04420 | $221.00000 |
